Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Nejednotnost křesťanů je už od začátku. Kritické to bylo v r. 1054, kdy se roztrhl Východ od Západu, a před 500 lety se další část křesťanů odtrhla od Západu, vznikla protestantská část. A dělení stále postupuje. Celý problém je v pýše.
- I v rodinách je rozkol. Neděláme kompromisy. Stále diskutujeme, jak by se všechno mělo dělat. I v našich osobních vztazích jsou problémy. Je třeba se na vše dívat očima víry. Nebýt příliš ustaraní.
- Vyčítají nám náš přístup k potratům. Legalizuje se homosexualita. Gender, možnost zvolit si ženství nebo mužství.
- Jsme povoláni ke křesťanskému životu. Očima víry je naše přítomnost úplně jiná. Nenechat se vláčet vnějším světem. Uklidit si ve svém srdci.

<<  Červenec 2017  >>
171819202122