Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Židé v zajetí byli obklopeni helénskou kulturou. Měli se každý sám rozhodovat, zda budou dělat dobro či zlo. Dnes můžeme mluvit o ateistické kultuře.
- Učení katolické církve, jinak katechismus. Dřív se učili odpovědi nazpaměť. Dnes musíme logicky přijít na to, co je dobré a co špatné. Sám člověk se má rozhodovat, nečeká hotové odpovědi. Katechismus není biflování. My máme mít v sobě vypěstované svědomí.
- Jak silnou máme víru? Jak moc důvěřujeme Pánu Bohu? Věřící dokáže snášet bolesti, které patří ke stáří. Ale pokud má opravdu víru. Pán Bůh nám ukazuje, jak jsme slabí, jak máme spoléhat na Pána Boha. To se nedá předávat, to má každý objevit sám.
- Znásilnění je těžký hřích, ale už když na to myslím, je to hřích. Při hádce vyplavou na povrch věci skryté v srdci, které jsme chtěli ukrýt. Je třeba se naučit ovládat. Nejedná se o vnější věci, abych vypadal, ale jedná se o vnitřní postoj.
- Chodit do kostela je krásné. Ale také je třeba se setkat v kostele s Kristem (v kázání, ve svatém přijímání). Pokud člověk nežije podle katechismu, podle učení katolické církve, chytá se jiných věcí (horoskopů apod).
- Až budeme umírat, budeme vědět, jak to s námi bylo. Bez vztahu k Pánu Bohu, bez skutečné modlitby nelze dobře žít.

<<  Září 2017  >>