Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Pán Ježíš vybízí, abychom neměli v nenávisti své nepřátele. V USA je mnoho států a většina z nich nezrušila trest smrti. Stále je to oko za oko, zub za zub. A popravují před zraky pozůstalých a příbuzných.
- Ježíš ale říká, že se nemáme mstít. Dnes máme osobní svobodu, přesto máme liberální dění kolem sebe. My se máme chovat tak, jak je to v Bibli (potraty, homosexualita apod.). Naše doba je zmatená. Jsme nuceni chovat se podle toho, jak je společnost nastavena. Kolem nás je zlo. Většinou je to o emocích, o pocitech. Jsou témata, o kterých se nemluví  (o smrti, o umírání). Všichni jsou zasahováni zlem. Zlo se projevuje intenzivně, zvláště vůči těm, kteří mají víru. Překonávat svou sympatii a antipatii k bližním. Být spravedlivý na obě strany.
- Dokážu rozlišit, co je dobré a co zlé? Dokážu vzdorovat zlu?
- A zlo se rozšiřuje. Jak se mám zlu postavit, aby se už nešířilo? Takové otázky nejsou dnes populární.

<<  Červen 2017  >>
19202124