Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Okolnosti prvotního hříchu se týkají i nás. Vše je smazáno křtem. Pokud se daří, pak je to s pomocí Boží. Adam, první člověk nás uvedl do záhuby, druhý člověk, Ježíš Kristus nás osvobodil. K lidem patří utrpení. Člověk se posunuje vpřed, když překonává překážky.
- Dnešní neděle je o hříchu a pokušení. Každá neděle v postní době má své téma. Pokušení lze proměňovat do dobra. Pokušení materiální, pokušení vlivu, pokušení pádu do zla, vše z maličkostí. Nevnímáme důsledky. Už se to s člověkem táhne dál a dál. Nedomýšlíme. Vše má souvislost s Pánem Bohem. V postní době je třeba se zamýšlet, zda se můžu ochránit před sebou samým.
- O pokušení na poušti musel Ježíš sám říct apoštolům.

<<  Červenec 2017  >>
171819202122