Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Včera jsme prožívali při čtení, jak Bůh působil v židovském národě. Liturgie nás má povzbudit k tomu, abychom si uvědomili, proč jsme na světě, kam směřujeme. Zmrtvýchvstání Krista je největší tajemství v křesťanství. Symboly jsou důležité, ale v tajemstvích jsou nepodstatné.
- Většina z nás je přesvědčená, že žijeme dobře. Ale je to tak? Mít nos nahoru, to je pýcha. Mít nos dolů, to je deprese. Správné je dívat se před sebe, pak nejsi namyšlený, ani nemáš komplex méněcennosti. My křesťané musíme vědět, že bez Božího požehnání není nic. My jsme solí země a světlem světa. Máme žít správně. A když přijde utrpení, přijmout a s důvěrou v Boha jít dál.
- Vzkříšený Kristus říká, abychom se nebáli.

<<  Červen 2017  >>
19202124