Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Máme různé představy o nebi. Člověk nesmí být sobec. Přestat myslet na sebe. Když někdo zjistí, že nebeské království je to nejdůležitější, tak všechno ostatní vybledne. Pokud někdo klade důraz na předpisy, pak se podobá farizejům. Ti také byli přesvědčeni, že nejdůležitější je zachovávat předpisy. Člověk je pak zkostnatělý, myslí si, že pokud vše nedodrží, nedostane se do nebe.
- Šalomoun si přál mít vnímavé srdce. Lidé si přejí hlavně zdraví. Z hlediska věčnosti není zdraví nejdůležitější. Víc než zdraví jsou mezilidské vztahy. Prosit Pána Boha o důležité věci, abych byl empatický, abych dokázal odpouštět, abych se neurážel, abych si uvědomoval, že jsem pyšný.
- Lidé chtějí být šťastní, ale ke štěstí patří i utrpení. Je třeba ve víře přijmout utrpení. Život má nesmírnou cenu. Bůh nás každého miluje. A vychovává nás.
- Člověk se nemůže srovnávat s někým, kdo má jiné dary. Své vlastní dary nevidíme. Ale dary jiných vidíme. Proč se srovnávat? To je jen závist. Nade vším je Bůh. Nebýt ukřivděný. Naučit se prožívat události, být empatický k ostatním.

<<  Srpen 2017  >>