NK2016 obrazek na webLetos se v našem kostele bude konat již pošesté Noc kostelů. Této akce se jako každoročně účastní kostely a modlitebny na území České republiky z církví, které jsou členy nebo přidruženými členy Ekumenické rady církví ČR. Noc kostelů je příležitostí nabídnout co nejširší veřejnosti možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a prožitku ve večerní a noční atmosféře. 

Oslovujeme tímto všechny, kteří jsou ochotni pomoci s organizací Noci kostelů 2016. Související aktivity pro děti v blízkosti kostela jsou plánovány již od 16:00 hodin odpoledne. Program určený hlavně dospělým návštěvníkům bude zahájen v 18:00 hodin mší svatou. Dalšími body budou například dvě komentované prohlídky kostela, koncerty a doprovodný program.

Pokud se tedy chcete zapojit do přípravy a realizace této unikátní celorepublikové akce, zkontaktujte Ing. Renátu Molovou na telefonním čísle 602 514 314, nebo přes e - mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Noc kostelů se stala v České republice již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemci vždy na přelomu května a června. V roce 2015 se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben. Podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno více než 450 000 návštěvnických vstupů. Na základě reakcí návštěvníků a médií se otevřené prostory kostelů a doprovodné programy zde připravené těšily velkému zájmu nejširší veřejnosti. Noc kostelů patří v naší farnosti k již tradičním akcím. -dd-