Pár set kilometrů od našich hranic se vede opravdová válka. Facebook chrlí fotky a videa rozstřílených aut, měst, vesnic a lidí. Díky sociálním sítím můžeme téměř na živo sledovat válečné konflikty všude ve světě.

Situace na Ukrajině je složitá a rozmotat ukrajinský uzel bude oříšek do daleké budoucnosti. Je to problém historický, ekonomický, sociální i politický a bohužel poslední dobou i náboženský. I jak si Ukrajiny a ukrajinských obyvatel vážím, musím říci, že je čeká složitá budoucnost a nám zbývá se jen modlit.....

Jsme přátelé Ukrajiny. To, co se tam nyní děje vyžaduje naši odvahu k modlitbě, pomoci a činům. Ale bez Boží přízně to nepůjde. Svět je v jednom ohni. Zuří války a konflikty. Jedině modlitbou a láskou je možné bojovat proti zbraním a násilí. Jak můžeme nejúčinněji pomoci? MODLITBOU. Věřím, že jsme všichni věřící a že věříme, že Bůh je veliký a všemocný. S pokorou se skloňme před Bohem a prosme za mír a pokoj.....

Ondra M.

{flike}