V sobotu 1.11. se otevřela brána Bohnického hřbitova nejen zvědavcům, ale i těm, kteří s vírou přišli prosit a modlit se za lidi, kteří jsou zde pohřbeni. V 15:00 tu mohli u zchátralé, ale krásné kaple prožít nádhernou zádušní mši.

Mši sloužil pater Kofroň a byl to jedinečný zážitek. Nejprve místo posvětil, protože se tam v minulosti odehrávaly zcela prokazatelně satanské rituály. Kaple byla devastována a podpálena.
V promluvě mluvil P. Kofroň o intenzivní otázce lidí, kde je Bůh ve všech těch zvěrstvech válek a utrpení posledních desetiletí. Odpovědí je svoboda, kterou nám Bůh dává, svobodu našemu rozhodnutí, že nejsme pouhé loutky.
Jako obětní dar účastníci bohoslužby přinášeli do výklenku kaple svíčky. Během modlitby Otče náš se všichni chytili za ruce a propojili se tak v jedno klubko modlitebníků.
Pěknými zpěvy nás doprovázel Vítek Kofroň se svou hudební skupinou.
Po mši všechny čekalo malé občerstvení.
Máme naději, že dušičková slavnost je počátkem obnovy hřbitova do důstojného stavu, který tam teď očividně není, ale vše se mění iniciativou slušných lidí. Je smutným faktem, že o vedlejší psí hřbitov je postaráno s daleko větší pečlivostí a pietností....

{gallery cols=6}dusicky{/gallery}

{flike}