NK2016 kostel 364 PetrPavel Bohnice 00 uvodniNoc kostelů vznikla v roce 2001 v Německu, do České republiky se rozšířila z Rakouska. V současné době se koná celkem v devíti zamích Evropy.  Této akce se jako každoročně účastní kostely a modlitebny na území České republiky z církví, které jsou členy nebo přidruženými členy Ekumenické rady církví ČR. Noc kostelů je příležitostí nabídnout co nejširší veřejnosti možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a prožitku ve večerní a noční atmosféře. Kostel sv. Petra a Pavla se této akce účastní od roku 2010.

Letos se Noc kostelů koná v pátek 25. května. Jednotlivé body programu jsou např. komentovaná prohlídka kostela, koncert, program pro děti, modlitba se zpěvy z Taizé.

Chcete pomoci s pořádáním této akce? Tipy a nápady na program vítány. Ozvěte se prosím co nejdříve, uzávěrka programu je již 10. března. Kontakt: Renata Molová, tel. 602 514 314, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-rm-

Noc kostel motto 2018