Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 
 14650262 1238391159556759 6381067828433989010 n V sobotu 15. října se lid bohnický vrátil do dob dávno minulých, kdy král český a císař římský Karel IV. panoval. Nenadálá návštěva královské družiny se udála na Statku Vraných, kde se králi i s chotí dostalo vskutku důstojného přivítání.
 
  Úspěšný druhý ročník akce Starobohnický den pořádal z. s. Bohnice žijí. Letos byla tato akce spojena s probíhajícím 700. výročím narození panovníka Karla IV. Spolu s největší expozicí historických fotografií Bohnic a Prahy 8 byla pro návštěvníky připravena výtvarná dílna nejen pro děti, ve které bylo například možné vyrobit si vlastní královskou korunu, nebo fotokoutek, kde se každý mohl nechat zvěčnit v královském hermelínu a s insigniemi. Divadlo pod širým nebem pojednávalo o příchodu pána Buška z Velhartic na bohnický statek, kde se zprávou o blížící se královské družině postaral o rozruch mezi chasou. Humorné vystoupení v hereckém obsazení pořadatelů vytvořilo vstup  souboru starého tance Regii Caroli Regis. Panovník v bezkonkurenčním podání pana Miroslava Smahy promluvil k přítomným poddaným a následoval taneční workshop uvedeného souboru, kde si každý mohl vyzkoušet dobové tance za doprovodu vokálně instrumentálního souboru Ludus Musicus. Tento soubor uzavřel druhý Starobohnický den koncertem dvorské hudby vrcholného středověku a trubadúrskými zpěvy v kostele sv. Petra a Pavla.
 
  Starobohnický den 2016 vznikl za sponzorské podpory MČ Praha 8 a Nadace život umělce. Zvláštní dík patři nejen všem pořadatelům z o. s. Bohnice žijí, ale zejména tvůrci této akce Renátě Molové a Vítovi Kofroňovi, v jehož režii vzniklo zmíněné divadelní vystoupení. Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE. Foto: Lucie Haschková a Honza Keokotah.
-dd-