Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Beránek nahrazoval oběť Židů. Beránci se obětovali. Beránek Boží – to Bůh nám chce zprostředkovat Boží spásu. Bůh nám odpouští hříchy.
- Papež vybízí posluchače, aby říkali: „ Pane, chceš –li, odpusť mi hříchy. Pane, chceš – li, pomoz mi“.
- Bůh mě má rád, vždycky mě vyslechne a pomůže mi. Ale jen když je mi to k dobrému. Někdy nás zkouší, někdy nám nedá, co chceme, protože by nám to škodilo. Nevíme. Chceš – li…., to je důležité.
- Bůh chce, abychom byli tvořiví a abychom si uvědomovali, že nás má rád.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

004 Elvia (7) chodí moc ráda do školy a záleží jí na tom, aby si úkoly udělala sama a byla vždy včas připravená. Maminka jí pomáhá připravit školní tašku a učebnice. Má spoustu kamarádů, se kterými si o přestávce hraje a zvlášť ráda s ostatními zpívá písničky. Je kreativní a ráda mamince převypráví všechno co se ten den ve škole dělo. Rodiče si velmi přejí, aby měla dobré vzdělání a ve škole se jí dařilo. Mluví anglicky, Hindi, Konkani a Kannada.

Elviin otec pracuje jako soukromý řidič daleko od domova. Rodinu navštěvuje třikrát za rok. Když není doma, bydlí v pronajatém pokoji, za který musí platit, stejně jako za svoji obživu. Stěží ušetří něco, aby mohl poslat rodině. Rodina má ještě dvouletou holčičku a otec se ještě musí starat také o svoji starou a nemocnou matku. Rodina nevlastní žádný dům ani pozemek. Maminka Elvie se účastní svépomocné skupiny a pomáhá při společných aktivitách žen. Rodina chodí pravidelně na nedělní mši. Otec nedokáže svým nízkým příjmem pokrýt všechny náklady rodiny.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

81755055 2808190115899478 1891022788454514688 nV neděli proběhla před kostelem tradiční Tříkrálová sbírka 2020. Jde o akci organizovanou Charitou Česká republika a v ní sdruženými lokálními charitami.

81720622 2808190209232802 9058775232076054528 n

Má charakter celonárodní sbírky, jejímž hlavním účelem je především na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Sbírkový účet: 66008822/0800. Další informace najdete zde.

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

DSC02068V neděli jsme podpořili papežská misijní díla díky nápadu Pavly K. uspořádat tradiční aktivitu Misijní koláč. Stoly před kostelem se po mši sv. zaplnily dobrotami domácí výroby a za dobrovolný příspěvek si každý mohl nejen na místě zakousnout, ale i odnést k odpolední nedělní kávě něco sladkého domů. Díky všem farníkům za napečení i "strávnickou účast".

Papežská misijní díla (PMD) jsou církevní nezisková organizace, která pod přímou patronací papeže koordinuje a zajišťuje misijní činnost katolické církve ve všech kontinentech. Prostředky jsou získávány z darů, pořádání sbírek a ze správy vlastního majetku. PMD ustavují a přidělují prostředky ze svých fondů v souladu s kanonickým právem a právním řádem České republiky.

Fotografie zde.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

79329095 1423676367806860 4740892159543083008 oLetošní již 11. Starobohnické vánoční těšení, pořádané v tradiční partnerské spolupráci s MČ Praha 8, se opět vydařilo. V programu se představila poprvé veřejně i naše farní schola pod vedením H. Lisé koncertem v kostele sv. Petra a Pavla. Díky návštěvníkům, organizátorům, partnerům a sponzorům, všem účinkujícím, prodejcům a požehnaný úvod i průběh nového roku 2020 všem lidem dobre vůle!

Fotografie si prohlédněte zde.