Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Postní doba je dobou přípravy na Velikonoce. Máme vyjeté koleje, ale my se máme zamyslet, jestli je tu nějaká rezerva, abychom to zlepšili. Jsou vztahy mezi lidmi a je vztah mezi Bohem a jednotlivým člověkem. Horizontála a vertikála. Současná doba klade velký důraz na horizontálu, ale my máme pěstovat vertikálu. Já a Bůh.
- Křížová cesta je pobožnost. Původně bylo 31 zastavení, poté 7 zastavení, teď je 14 zastavení. Máme to aplikovat na sebe. Na Mikulově na Moravě je nejstarší Křížová cesta v republice. Křížová cesta v Jeruzalémě je v arabské čtvrti, poutník se musí protlačovat mezi lidmi.
- Máme si v postní době více připomínat Pána Ježíše právě na křížové cestě. Každou neděli v 17 hodin máme v našem kostele tuto pobožnost. Hned v 1. zastavení, kdy stojí Ježíš před Pilátem, se nám připomíná, kolik je dnes nespravedlivých soudů. Odsouzení, Ježíš bere kříž a padá. I my máme kříže a padáme. Setkání s Pannou Marií. Potřebujeme setkání s blízkými lidmi. Šimon pomáhá nést kříž. Kolikrát potřebujeme pomoc nebo ji poskytujeme. Veronika plná soucitu. A je to připomínka i pro nás, abychom byli empatičtí. Setkání s matkami. Každá matka má trápení s dětmi. Takže to všechno, co prožil Ježíš na křížové cestě, se stává nějak i nám. Měli bychom tedy chodit v neděli na Křížovou cestu a prožívat ji.
- My se chceme učit. A utrpení patří k našemu životu.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Osmicky 2018 03 900Pásmo biblických čtení a písní Adama Václava Michny z Otradovic. Účinkuje soubor staré hudby Cutha antiqua.

Soubor je projektem hudebníků majících vztah ke staré hudbě a její původní interpretaci na dobové nástroje. Vznikl z potřeby provozovat instrumentální starou hudbu jak sólově, tak také jako doprovod vokálních interpretů. Zabývá se historicky věrnou interpretací hudby období pozdní renesance a baroka. Původní dobová hra vyžaduje původní techniku hry a tím pádem i konstrukčně původní typy nástrojů. Cuthna Antiqua má k dispozici kromě tradičních nástrojů, jakými jsou housle, také například vzácnou violu d’amour nebo loutnu. Repertoár tvoří díla známých i méně známých, avšak neméně kvalitních českých i evropských autorů. Sekce gregoriánského chorálu tvořená mužskými členy souboru provozuje tento latinský zpěv pro speciální příležitosti, zejména v chrámových prostorech. Podrobnosti o souboru najdete webových stránkách a facebooku.

Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla, Bohnická ul., Praha 8. „Osmičky“ se konají vždy 8. dne v měsíci v 19:30 mimo letních prázdnin. Vstupné je dobrovolné, doporučené 100,- Kč, vstup je bezbariérový. Kostel je v zimním období vytápěn. Spojení: Metro C Kobylisy, autobus č. 102 (zastávka Staré Bohnice).

Autor: Renáta Molová

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Pozvanka Zamka 01 02 20182Druhá přednáška s promítáním Dějinám na stopě II. o archeologickém nalezišti Zámka (ostroh nad bývalou dynamitkou) s archeologem Mgr. Michalem Kostkou z Muzea hl.m. Prahy (který se odkrývání naleziště osobně účastnil) se koná ve čtvrtek 1. 2. od 16.00 hodin ve farním centru v budově fary na adrese Bohnická 4/30.

Akci pořádá spolek Bohnice žijí, z. s. a Staré Bohnice. -dd-

FB udalost

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Cestou manželů Brichcínových obdržela naše farnost poděkování za dlouholetou podporu programu Adopce na dálku, kterou organizačně zajišťují právě oni.

Vážení přátelé,

dovolte, abychom vám poděkovali za vaši přízeň a mnohaletou podporu činnosti Charity Praha. Díky vám máme možnost měnit osudy těch, kteří se narodili v zemích a podmínkách, které jim předurčily nelehkou životní cestu. Spolu s vámi jsme měli možnost pozitivně měnit budoucnost více než 32 tisícům znevýhodněných dětí, které by vám rády poděkovaly a popřály pokojné svátky vánoční a vše dobré do nového roku. Věříme, že vás jejich pozdrav potěší a dotkne se vašich srdcí.

Mgr. David Flak, ředitel Centra zahraniční spolupráce Arcidiecézní charity Praha.

-dd-

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Osmicky 2018 02 web 900Rainbow gospel choir je hudební soubor, který se zaměřuje zejména na interpretaci gospelových písní, tj. hudby, která vznikla na počátku 20. století v prostředí amerických černochů. Gospel je energická, živá a radostná muzika s duchovním obsahem. Má mnoho podob a je ovlivněna snad všemi hudebními žánry.

Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla, Bohnická ul., Praha 8. „Osmičky“ se konají vždy 8. dne v měsíci v 19:30 mimo letních prázdnin. Vstupné je dobrovolné, doporučené 100,- Kč, vstup je bezbariérový. Kostel je v zimním období vytápěn. Spojení: Metro C Kobylisy, autobus 102, zastávka Staré Bohnice. Zdroj: Kulturní Osmičky. -dd-FB udalost