Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Máme být připraveni na to, že se sejdeme s ostatními v nebi. Boží spravedlnost je jiná, Jeho uvažování je jiné. My posuzujeme lidi podle sympatií, podle toho, jak se k nám chovají. Ale Bůh posuzuje podle lidského srdce.
- Peníze jsou prostředek, který se máme naučit používat. Jsou 2 extrémy: jedni pořád mluví o penězích, myslí na peníze. Vše řeší přes peníze. Většinou to nejsou chudí, jsou ale lakomí. Další skupina, druhý extrém jsou lidé, kteří neumějí hospodařit. Musí mít to nejlepší. Nepočítají. Zadluží se. Neznají cenu peněz.
- Naučme se nezávidět. Abych měl krásné, čisté srdce.
- Nic horšího není, než když čekáme, že věci zařídí ostatní. Musím začít u sebe.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

StDen2017 pozv sirka 92x63 FINAL  V neděli 1. října 2017 se dvůr statku Vraných ve Starých Bohnicích promění ve starověkou osadu. Čeká vás putování dávnými věky, dozvíte se zajímavosti o nejstarším osídlení Bohnic a okolí. Seznámíte se s pravěkými technikami lovu a zpracování dřeva. Nahlédnete do dílny tkalců, pravěké kuchyně, podíváte se jak vznikají mince nebo budete moci obdivovat šikovnost místního kováře.

Statek bude otevřen od 14.00 do 18.00 hodin. V 15 hodin bude následovat pravěká módní přehlídka, která vás provede dobovým oblečením od nejstarších dob až po keltské osídlení.
 Historického programu se ujali členové spolku Bacrie z České Třebové. Pokud časové možnosti dovolí, tak součástí bude i vědecko - fantastická rekonstrukce pravěké hudby v podání souboru Altsteinzeitliche Knochenklangbilder. Ukázky je možné shlédnout ZDE. Divadelní scénka v podání bohnických ochotníků vás zavede do nejdávnější historie Bohnic a okolí. Své místo budou mít také výtvarné dílničky a další překvapení. Dozvíte se také novinky o vznikající Bohnické naučné stezce. Budou vystaveny nové přírůstky v archivu historických fotografií Bohnic. Během Starohnického dne bude možnost zakoupit unikátní knihu Pravěká Praha za zvýhodněnou cenu.
Starobohnický den pořádá spolek Bohnice žijí a Městská část Praha 8. Partnery akce jsou Nadace život umělce, Osmička pro rodinu a vydavatelství LIBRI. Starohnický den je také součástí akce Mezinárodní den archeologie
Jak se k nám dostanete? Autoubusem 102, zastávka Staré Bohnice, statek Vraných je přímo na náměstí. Mapa
Udalost na facebooku-rm-

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Osmicky 2017 09 web Kulturní Osmičky zahajují již 10. sezónu, nenechte si ujít koncert skupiny Jauvajs - irskou tradiční hudbu s folkovými prvky. Skupina zároveň představí nové album Bezva kšeft.
Účinkují:
Jana Linhartová – zpěv, flétny, whistle, bodhrán
Dita Bláhová – housle, zpěv
Roman Opavský – zpěv, kytara, akordeon...
Jakub Linhart – kytara, flétny, whistle, saxofon, zpěv

Koncerty se konají vždy osmého dne v měsíci kromě letních prázdnin.
Podrobnosti najdete na webu a facebooku.
-rm-

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

21192130 1573416282710207 7493645532384086462 nV rámci Dne evropského dědictví 16. 9. 2017 bude v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8 - Bohnicích promítán unikátní dokument Skauti bez lilie o skautském hnutí v období normalizace.

Osudy českého skautingu – to jsou české dějiny „v malém“. Skauti byli nežádoucí pro nacisty i komunisty, třikrát se ocitli „mimo zákon“, a vždy museli volit strategii přežití. Nebyla jednotná, oddíly a jejich členové se rozhodovali sami za sebe. Ve filmu Skauti bez lilie se v rozhovorech s pamětníky soustředíme na obnovu Junáka v roce 1968, na nucené sloučení s komunistickým pionýrem, na život v „husákovském“ dvacetiletí. Co je pro skauting důležité? Nakolik bylo možné vést skautský oddíl bez symbolů, bez kroje, v soustavném utajování? Mohly být uchovány skautské myšlenky v pionýrském oddílu? To jsou některé z otázek, které jsme kladli pamětníkům.

Začátek promítání je v 18:00 hodin. Délka filmu 52 minut, vstupné zdarma. Film vyrobil Skautský institut a Post bellum. Shlédněte trailer k filmu na YouTube. -dd-

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

VinothiniPřišel další dopis od sponzorované dívky S. Vinothini. Dopis není datován, ale byl psán během letních prázdnin, které jsou v Indii nejspíš v červnu v období monzunů. Datum na přiloženém formuláři Výroční zprávy je 3. 7. 2017 a datum na obálce 7. 8. 2017. Dopis byl jako obvykle poslán prostřednictvím sekretáře CMSSS Bishop´s House, nyní je jím Fr. M. J. B. Hyacinth.
Dopis a zejména Výroční zpráva obsahují informace o výborném studiu sponzorované dívky. Celkově získala 428 bodů z 650 možných, nejvíce pak v předmětech Laboratoř programování v jazyce C (82 bodů ze 100) a Základy výpočtů a C programování (72 bodů ze 100). Jejím oblíbeným předmětem je C++. Postoupila tak do druhého ročníku bakalářského studia informatiky. Po studiu si přeje být Computer Assistant. Ve Výroční zprávě je uvedeno: Finanční problémy ztěžují hospodaření rodiny. Studentka pilně studuje a dosáhla dobrých známek. Využila všech nabídnutých školení, což je pro ni velmi užitečné. Jistě dokončí školu úspěšně.
Překlad dopisu:
Drazí, jak se máte? Doufám, že se vám a členům vaší rodiny daří dobře. Jsem velmi nadšená, že vám můžu sdělit, že jsem ukončila první rok mého bakalářského studia informatiky a postoupila jsem do druhého ročníku. Též moji rodiče jsou velmi spokojeni s mými pokroky ve studiu.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

DED2017 plakat web ramecek  Druhý zářijový týden se v České republice pravidelně konají Dny evropského dědictví (EHD). Ve dnech 9. - 16. září 2017 se tak pro veřejnost otevře mnoho zajímavých a často i běžně nepřístupných objektů. Kostel sv. Petra a Pavla bude otevřen k individuální prohlídce v sobotu 16. 9. od 14 do 18 hodin.
  Článek o památkách, které budou otevřeny v Praze 8, najdete v srpnovém čísle Měsíčníku Osmička, který je k prohlédnutí zde v odkazu.
-rm-