Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a do kostela sv. Petra a Pavla se vrací pravidelné koncerty. Začínáme ve čtvrtek 8. září v 19:30. Účinkuje chlapecký pěvecký sbor BRUNCVÍK pod vedením Lenky Pištecké, na varhany doprovází Jiřina Dvořáková - Marešová. Zazní hudba od středověkých chorálů, včetně Svatováclavského, přes skladby renesanční a barokní až ke klasickým spirituálům. Podrobnosti o koncertech, jejich historii a připravovaných akcích najdete na www.osmicky.cz a facebooku.
FB logo 02  -rm-

13106536 10209884637778510 1700394696 oSrdečně vás zveme na koncert mužské vokální skupiny TenMen, který se bude konat v pátek 27. 5. 2016 od 19:30 hodin v kostele sv. Petra a Pavla. Vokální skupina 10men byla založena v říjnu 2015 jako spolek mladých, většinově středoškolských zpěváků. Název byl vytvořen na základě počtu členů tohoto tělesa. Repertoár skupiny je v rozsahu od gregoriánského chorálu po současnou vokální a sborovou tvorbu. Její členové zpívají především pro radost a za účelem  využití svých hlasových možností a hudebního talentu. Na programu koncertu bude tvorba ze všech časových období napříč žánry. Sbormistrem je pan Marek Rajnoch. Koncert v kostele sv. Petra a Pavla je druhým koncertem tohoto uskupení - svůj první koncert absolvovali v kostele sv. Anežky České na Spořilově v prosinci 2015 (fotografie si prohlédněte zde). Přejeme do začátků této skupině mnoho úspěchů v další koncertní činnosti.  -rm-

Bohnický kostel je zasvěcený sv. Petru a Pavlu. Při této příležitosti srdečně zveme na koncert k poctě sv. Petra a Pavla v předvečer slavnosti v úterý 28. června od 19:30. Účinkuje virtuos na barokní housle a hudební skladatel Václav Návrat.

Václav Návrat vystudoval Akademii múzických umění v Praze. Je odborníkem na autentickou interpretaci staré hudby a uměleckým vedoucím souborů Vivaldi Orchestra Praga, Antiquarius Consort  Praga a Musica Divina. Svou virtuózní hru doprovází také zasvěceným průvodním slovem o duchovních souvislostech staré hudby v zrcadle moderního umění a života. Vstupné je dobrovolné.

Pozvánka ve formátu .pdf je ke stažení ZDE

FB logo 02

-rm-