xIMG 5115Jubilejní desátý ročník Starobohnického posvícení je za námi. Počasí bylo opět požehnáno shůry a náměstí ve Starých Bohnicích se jako každoročně zaplnilo návštěvníky tradiční oblíbené akce, kterou naše farnost již deset let pořádá v partnerské spolupráci s odborem kultury MČ Prahy 8. Děkujeme všem účinkujícím a organizačnímu týmu pod vedením Máši D´Ambross. Zde si můžete prohlédnout fotografie slavnostního průvodu a divadelního vystoupení bohnických farníků s názvem: "Hoří! aneb velký požár Bohnic r. 1827 a jak to bylo dál..." v režii Vítka Kofroně. (foto: Renata Molová)

-dd-

 

13112755 1115912968460543 1701578609635076412 oŘímskokatolická farnost sv. Petra a Pavla Praha 8 - Bohnice vás srdečně zve na již 9. ročník akce Starobohnické posvícení pořádané tradičně v partnerské spolupráci s MČ Praha 8 a občanským sdružením Bohnice žijí z. s.

Jako každoročně se můžete těšit na bohatý doprovodný program hudebních a tanečních skupin. Na Statku Vraných si prohlédnete ukázky tradičních řemesel a unikátní výstavu historických fotografií Bohnic, nebo vyzkoušíte výtvarnou dílnu. Bohničtí farníci mají pro vás připravené zábavné divadelní vystoupení, skautské středisko Stopaři organizuje akční hru pro dětské návštěvníky a kostel sv. Petra a Pavla je pro vás otevřen s videoprezentací naší farnosti. Nesmí chybět bohatá tombola, ve které vyhrává opravdu téměř každý, s možností odnést si jednu z hlavních cen věnovaných sponzory.

Těšíme se na všechny návštěvníky jedné z nejnavštěvovanějších kulturních akcí v Praze 8.

-dd-


V neděli 17. května se opět uskutečnilo tradiční Starobohnické posvícení. Již poosmé se náměstí ve Starých Bohnicích proměnilo ve středověký jarmark spojený s bohatým doprovodným programem. Podívejte se na krátké video - posvícení v jedné minutě.

Možná se ptáte, proč slavíme posvícení v květnu a ne na podzim, jak to tak většinou bývá. Jak je v Bohnicích zvykem - máme na to papír.